26 Aralık 2023 | 19:30

26 Aralık 2023 Salı günü saat 19:30’da Kapadokya Üniversitesi Youtube kanalından canlı yayınlanan “İnsanlık ve Gezegen İçin Ortak Ufuk Tasavvuru (KÜN Düşünce Çevresi)” seminer serisinin birinci programına Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Şahmaran konuk oldu. “Deprem, İnşaat ve Yıkıntı Atıkları: Türkiye’de Zorluklar ve Fırsatlar” başlığı altındaki programımızın moderatörlüğünü Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu yapmıştır.

Prof. Dr. Mustafa Şahmaran

Prof. Dr. Mustafa Şahmaran Hacettepe Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Mustafa Şahmaran’ın çalışma alanları arasında yapılı çevrede döngüsel ekonomi uygulamaları, yüksek performanslı çimento bağlayıcılı kompozitler, endüstriyel ve doğal atıkların katma değeri yüksek yapı malzemelerine dönüştürülmesi ve inşaat sektöründe 3-boyutlu eklemeli imalat konuları bulunmaktadır. Dr. Şahmaran, yapmış olduğu araştırmalar neticesinde uluslararası indekslere kayıtlı dergilerde yayınlanmış yüzün üzerinde bilimsel yayına sahip olup birçok ulusal/uluslararası birçok bilimsel komitede görev almaktadır.

Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu (Moderatör)

Hacettepe Üniversitesi Uygulamalı Jeoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Hidrojeoloji Mühendisliği Bölümünde, yüksek lisans ve doktora eğitimini Jeoloji Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. 2006 yılında Mühendislik Alanında TÜBİTAK Teşvik Ödülünü kazanan Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu’nun çok sayıda ulusal ve uluslararası eseri bulunmaktadır. Prof. Gökçeoğlu halen Engineering Geology dergisinde Editörler Kurulu Üyesi ve Computers&Geosciences dergisinde ise editör olarak görev yapmaktadır.