19 Aralık 2023 | 19:30

DEPREM VE İKLİM GÜVENLİ YAPILAŞMA ÖNERİSİ: AHŞAPLA YAP, AHŞAPLA YAŞA

19 Aralık 2023 Salı günü saat 19:30’da Kapadokya Üniversitesi Youtube kanalından canlı yayınlanan “İnsanlık ve Gezegen İçin Ortak Ufuk Tasavvuru (KÜN Düşünce Çevresi)” seminer serisinin birinci programına Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Görücü, TORID Başkanı Göksel Korkmaz ve Ulusal Ahşap Birliği Başkanı Celalettin Akça konuk oldu. “Deprem ve İklim Güvenli Yapılaşma Önerisi: Ahşapla Yap, Ahşapla Yaşa” başlığı altındaki programımızın moderatörlüğünü Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu yapmıştır.

Prof. Dr. Özden Görücü

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Orman Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Görücü Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. TMMOB Orman Mühendisleri Odası (OMO), Uluslararası Ormancılık Araştırma Kurumları Birliği (IUFRO), Avrupa Orman Enstitüsü (EFI), UNFF, UNCCD, UNECE-FAO ve UNDP gibi yurtiçi ve yurtdışı kurum ve kuruluşlara üyeliği bulunan Prof. Dr. Özden Görücü’nün çok sayıda ulusal ve uluslararası eseri bulunmaktadır.

Göksel Korkmaz

Türkiye Orman Ürünleri Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TORID) Başkanı ve TOBB Orman Ürünleri Meclis Üyesi Sn. Göksel Korkmaz Boğaziçi Üniversitesinde İşletme Fakültesinde lisans eğitimini ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesinde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2017 yılından beri TORID’in Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Celalettin Akça

Ulusal Ahşap Birliği (UAB) Başkanı TOBB Orman Ürünleri Meclis Üyesi Sn. Celalettin Akça Hacettepe Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Ön Lisans mezunu olan aynı zamanda TORID Yönetim Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. Candan Göçeoğlu (Moderatör)

Hacettepe Üniversitesi Uygulamalı Jeoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Hidrojeoloji Mühendisliği Bölümünde, yüksek lisans ve doktora eğitimini Jeoloji Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. 2006 yılında Mühendislik Alanında TÜBİTAK Teşvik Ödülünü kazanan Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu’nun çok sayıda ulusal ve uluslararası eseri bulunmaktadır. Prof. Gökçeoğlu halen Engineering Geology dergisinde Editörler Kurulu Üyesi ve Computers&Geosciences dergisinde ise editör olarak görev yapmaktadır.