26 Şubat 2024 | 19:30

26 Şubat 2024 Pazartesi günü saat 19:30’da Kapadokya Üniversitesi Youtube kanalından canlı yayınlanan “İnsanlık ve Gezegen İçin Ortak Ufuk Tasavvuru (KÜN Düşünce Çevresi)” seminer serisinin altıncı programına Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu konuk oldu. “Erzincan İliç Yığın Liçi Yenilmesinin Sebepleri ve Muhtemel Sonuçları” başlığı altındaki programımızın moderatörlüğünü Kapadokya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şafak Oğuz yapmıştır.

Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu

Hacettepe Üniversitesi Uygulamalı Jeoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Hidrojeoloji Mühendisliği Bölümünde, yüksek lisans ve doktora eğitimini Jeoloji Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. 2006 yılında Mühendislik Alanında TÜBİTAK Teşvik Ödülünü kazanan Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu’nun çok sayıda ulusal ve uluslararası eseri bulunmaktadır. Prof. Gökçeoğlu halen Engineering Geology dergisinde Editörler Kurulu Üyesi ve Computers&Geosciences dergisinde ise editör olarak görev yapmaktadır.

Doç. Dr. Şafak Oğuz

Doç. Dr. Şafak OĞUZ, Kapadokya Üniversitesi İİSBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesidir. Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) 23 yıllık hizmetinden sonra 2021 yılında emekli olan Dr. Şafak OĞUZ, TSK’daki görevi esnasında Gürcistan’da Birleşmiş Milletler Gürcistan Gözlem Misyonu (UNOMIG) ve Belçika’da NATO’nun Avrupa Müttefik Kuvvetleri Yüksek Karargâhı’nda çalışmıştır. Doç. Dr. Şafak OĞUZ, Kitle İmha Silahları, Terörizm, Uluslararası Güvenlik, Uluslararası Örgütler ve Barış ve Çatışma Çalışmaları konularında çalışmalar yapmaktadır. İyi derece İngilizce ve Almanca bilmektedir.