11 Ocak 2024 | 19:30

MARMARA BÖLGESİ DEPREM POTANSİYELİ

11  Ocak 2024 Perşembe günü saat 19:30’da Kapadokya Üniversitesi Youtube kanalından canlı yayınlanan “İnsanlık ve Gezegen İçin Ortak Ufuk Tasavvuru (KÜN Düşünce Çevresi)” seminer serisinin birinci programına Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cenk Yaltırak konuk oldu. “Marmara Bölgesi Deprem Potansiyeli” başlığı altındaki programımızın moderatörlüğünü Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu yapmıştır.

Prof. Dr. Cenk Yaltırak

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cenk Yaltırak Lisans eğitimini İTÜ Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde, Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü’nde ve Doktora eğitimini Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsünde tamamlamıştır. Halen İTÜ Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Cenk Yaltırak’ın çok sayıda ulusal ve uluslararası eseri bulunmaktadır.

Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu (Moderatör)

Hacettepe Üniversitesi Uygulamalı Jeoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Hidrojeoloji Mühendisliği Bölümünde, yüksek lisans ve doktora eğitimini Jeoloji Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. 2006 yılında Mühendislik Alanında TÜBİTAK Teşvik Ödülünü kazanan Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu’nun çok sayıda ulusal ve uluslararası eseri bulunmaktadır. Prof. Gökçeoğlu halen Engineering Geology dergisinde Editörler Kurulu Üyesi ve Computers&Geosciences dergisinde ise editör olarak görev yapmaktadır.